GURBETTE KÖYLERİNDEKİ CAMİ İÇİN HAYIRDA YARIŞTILAR

GURBETTE KÖYLERİNDEKİ CAMİ İÇİN HAYIRDA YARIŞTILAR
MUHTEŞEM BİR GECE OLDU07.02.2017 00:00

Trabzon arsin yolüstü örnek köyü kültür ve dayanışma derneğirnyolüstü köyünde yapımına başlanan cami ve müştemilatı için istanbul’da muhteşemrnbir yardım gecesi organize etti. Geceye yaklaşık olarak dört yüz kişi iştirakrnetti. Program adeta bir hayır yarışı halinde geçti.

Kuran’ı kerim tilaveti ile açılışı yapılan gece soğanlırnmahallesi muhtarı ve yolüstü örnek köyü derneği onursal başkanı olan SEYFETTİNrnKARA’nın tahsis ettiği olimpik sosyal tesislerinde yapıldı. Konuşmacı olarak,rnörnek köyü kuran kursu hocalarından FEVZİ ÇİL , yalova çiftlikköy müftüsürnMUHAMMET KARA ile birlikte yeşilyalı ilme hizmet vakfı başkanı AHMET ÖZDEMİRrnhoca katıldı. Geçtiğimiz günlerde annesini ebediyyete uğurlayan AHMET ÖZDEMİRrnhoca bütün programlarını iptal etmesine rağmen yolüstü köyü camii’ne yardımrnkampanyası gecesi olduğu için özellikle bu programa katılmayı çok arzu ettiğinirnbelirterek sizinle bu hayır kervanında bende olmak istedim dedi. 

Hocaların yapmış oldukları duygu yüklü sohbet ilernkatılımcıların gönüllerine hitap etmeleri muhteşem bir atmosferin yakalanmasınarnsebep oldu.

rnrn

Açılış konuşmasını yolüstü örnek köyü kültür ve dayanışmarnderneği başkanı Dr. MEHMET TİRYAKİ yaptı. Başkan konuşmasında köylülerimizin burnesere gerekli desteği vermeleri ve gelecek nesillere güzel bir eser bırakmanınrnönemine değindi.

Yardım kampanyasının başlatıldığı gecede cami ile ilgilirnsunumu sağlık bilimleri üniversitesi sağlık,spor ve kültür daire başkanırnMUSTAFA DOĞRU yaptı. Cami ve müştemilatının proje detaylarını ve bundan sonrakirnsüreçte ne gibi çalışmaların yapılması gerektiği konusunda katılımcılarırnbilgilendiren MUSTAFA DOĞRU cami yaptırmanın önemine'de değindi.

Programda ayrıca cami ile ilgili hazırlanan slayt gösterisi ile caminin dünü bugünü ve yarını anlatıldı.Cami derneği başkanı HAYRİ DORUL ile yolüstü köyü muhtarı MUSTAFA TİRYAKİ'nin mesajları da slaytın içerisinde sunuldu.

Yolüstü ve örnek köylülerin muhteşem bir kalabalık ilerniştirak ettikleri gecenin sonunda en yüksek bağışı yapan ilk 10 kişininrnisimleri ve miktarlarının okunduğu gecede yaklaşık olarak 500 bin lira (beşyüzrnmilyar) gibi bir rakamın toplandığı dile getirildi.

Önümüzdeki günlerde dernek yönetiminin belirlediği komiterntarafından istanbul’da ve yakın illerde ikamet eden ve geceye katılamayan bütünrnköylülerin tek tek ziyaret edilerek bu yardım kampanyasının devam edeceği,rnayrıca nisan ayı başlarında camii yararına bir kermes programının organizernedileceği ve çalışmalarına bir ay öncesinden başlandığı belirtildi.


Etiketler: yolüstü -cami -dernek -

Diğer DERNEK HABER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.