OHAL NEDENİYLE İPTAL EDİLDİ

OHAL NEDENİYLE İPTAL EDİLDİ
SENEYE İNŞALLAH21.07.2016 23:44
15 temmuz gecesi vatana, millete,devlete,polise ve milli iradeye karşı askerimizin içerisine sinmiş bir takım vatan ve millet hainleri tarafından başlatılan darbe girişimine karşı halkımız meydanlara inmiş ve bu darbe girişimini geri püskürtmüştür.

Milli iradeye sahip çıkan halkımız dünyada eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık örneği göstermiştir. Hiçbir taşkınlığa meydan vermeden elinde Türk bayrağı dilinde Allahu ekber nidaları ile meydanları doldurmuş ve tank,top,uçak helikopter ne varsa hepsine karşı bedenini siper etmiş ve onlarca şehit ve binlerce yaralı vermiştir.

Ancak vatanını darbeci ve dış güçlere teslim etmemiştir. 
Yolüstü Örnek Köyü kült.ve day.derneği olarak devletimizin ve milletimizin yanındayız.

Bu nedenle derneğimizin yönetim kurulunun almış olduğu karar gereği 31 temmuz pazar günü Santa yeni yaylada düzenlemeye karar verdiğimiz piknik organizasyonumuzu devletin ve hukümetin almış olduğu (OHAL) olağanüstü hal uygulaması nedeniyle  herhangi bir tatsızlığa meydan vermemek için bu organizasyonumuz iptal edilmiştir.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda bütün devlet memurlarının izinlerinin iptal edilmiş olması aynı zamanda yaylada yaşanmış olan elim bir olay nedeniyle bir köylümüzün hayatını kaybetmiş olması ve fındık toplama mevsiminin bu tarihte başlayacak olması bu iptal nedenini dahada güçlendirmiştir.

Yolüstü ve örnek köylülerimizin bu olağanüstü şartlar nedeniyle yayla şenliğini iptal etmemizi anlayışla karşılayacaklarını umuyor bütün köylülerimize saygılar sunuyoruz.

Etiketler: yolüstü -darbe -ohal -santa -yayla -dernek -

Diğer DERNEK HABER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.