sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton

Bugün: 15.01.2021

Yol Haritası


Yola çıkanlar kendilerine gidecekleri yere daha kolay gide bilmek için kendilerine yardımcı ola bilmek için yol, güzergâhı gösteren bir harita bulundururlar. Bu harita yolcuğu kolaylaştıran önemli bir yardımcıdır. Hayatın her alanın da çalışan kişilerin gurupların, STK’ların, siyası partilerin ve şirketlerin yol haritasın olması onların menfaatinedir.
2012 yılın son ikinci yarısını yaşadığımız bu günlerde köyümüzün iki derneğinin kongre sürecini yaşıyor. Köyümüzün Trabzon da kurulan yeni derneğinin ilk genel kurulunu yaptık. Eksik ve aksayan yönler olsa da yeni kurulan bir derneğimiz gelecek için ümit verici bir görüntü verdi. Kuruluşuna gelişmesine bundan sonra yürütülmesine kimler sebep oldu ve oluyorsa hepsine teşekkür ederim. Önemli bir merhaleyi geride bıraktılar. Kurucu üyeleri arasında bulunduğum bu derneğin yeni seçilen yönetim kuruluna sonsuz başarılar dilerim.  
İstanbul’da yıllardır hizmet veren ve neler yapabileceğini ispatlamış olan derneğimizse Aralık ayı için de kongreye gidiyor. Başkan Seyfi Kara İstanbul’da ki köylülerimiz için bir değer. Derneğin başkanlığını bıraksa da önderliğini ve çalışmalarını devam ettirecek, belki de bir üst kulvar da bizleri temsil edecektir. Derneğin bu günlere gelmesin de büyük emekleri olan Seyfi başkan derneğin kendisin den sonra ki idari işlerini ve başkanlığın kimler üstleneceği konusunda söyleyeceği söz gelecek başkan ve yönetim için yapacağı işaret önemli olsa gerek. Başkanımızın maddi ve manevi katkıları, önderliğiyle gelinen noktada yönetim kurulu ve yeni seçilecek olan başkan’a çok iş düşmektedir.
Tatbiki demokrasilerde yarış vardır. Bizim anlayışımız göre yarış zaman ayrıma, ekonomik veya manevi olarak üyeler ve köylülerimize destek olama yarışıdır. Kol kırılmamalı, kırılsa bile dışarı taşmamalıdır. Asla ve asla sen değil ben, ben değil sen yarışı olmamalıdır. Derneklerimizin yol haritasını çok iyi yapmalı. Köylüler olarak üyeler, yöneticiler ve başkanlarımızın büyük emek vererek oluşturdukları yol haritasına uymalıyız.
Umarım yüce rabbimden köyümüzün bu iki derneğinin yaptığı ve yapacakları genel kurulların hayırlı olmasıdır. Bu derneklerimize Elimizden gelen desteği esirgemeyelim. Küçük hesaplar hiç kimseye bir şey kazandırmaz. Kalın sağlıcakla.
 
  • PAYLAŞ